Запитання та відповіді

 

Чи можна поставити брекети одразу на обидві щелепи?

Так, можна. Але з власного досвіду рекомендую розпочинати лікування спершу з верхньої щелепи, а вже через декілька місяців фіксувати брекети на нижній.

 

 

Чи потрібно ставити брекети на нижню щелепу, адже при усмішці їх не видно?

Зазвичай брекетами вирівнюють обидві щелепи (вирівнювати тільки одну верхню щелепу – неправильно). Річ у тім, що верхні та нижні зуби постійно контактують між собою, і якщо після лікування правильне співвідношення зубів порушиться, то страждає не тільки естетика, але й функція.

 Говорити загально про необхідність вирівнювання зубів на нижній щелепі – не дуже коректно, адже це питання вирішується індивідуально з кожним пацієнтом. Трапляється, наприклад, що особливості анатомії пацієнта увиразнюють саме нижні зуби під час розмови або усмішки.

 

Скільки триває лікування за допомогою брекетів?

В середньому таке ортодонтичне лікування триває 18 – 20місяців.

 

Як фіксується брекет-система? Чи впливає вона на емаль зубів?

 

Брекети фіксують на ортодонтичний матеріал без пошкодження емалі.

 

Зняття брекетів абсолютно безпечне для зубів. Воно здійснюється за допомогою спеціальних інструментів, схожих на пінцет, шляхом натискання на бічні сторони брекета. Після чого той від’єднується від зуба.

 

Головне у цьому питанні – робити все виважено і правильно.

 

 

Що таке сепаратори?

 

Установка сепараторiв

Сепаратори

Перш ніж фіксувати кільця на бічні зуби, між зубами встановлюють спеціальні гумки – сепаратори. Протягом декількох днів вони розширюються у вологому середовищі ротової порожнини, цим самим дещо розсуваючи зуби та звільняючи місце для кілець. Тоді приміряння і встановлення кілець – безболісні.

Коли потрібне кільце підібрано, його фіксують на зубі за допомогою спеціального цементу, попередньо очистивши сам зуб від нальоту.

 

Чи існують якісь обмеження після фіксації брекетів?

 

Так, є певні рекомендації для пацієнтів, що лікуються за допомогою брекет системи.

 

Як часто треба відвідувати лікаря для корекції?

Огляд і корекція потрібні в середньому 1 раз на 3-4 тижні. Якщо пацієнту необхідно кудись від’їхати на тривалий час (2-3 місяці), слід повідомити про це ортодонта – у такому випадку лікар зробить корекцію, якої вистачить саме на цей термін.

Пам’ятайте, брекети самі по собі не працюють! І якщо ви без поважних причин не відвідуєте ортодонта в призначений час, процес лікування може затягнутися на невизначений період. Більше того, лікареві доведеться провести додаткову діагностику для поновлення подальшого правильного лікування.

 

Для чого використовуються еластики прикусу?

 

Міжщелепові гумові  тяги – еластики – використовуються для переміщення зуба з одного місця на інше та для створення правильного контакту між зубами верхньої й нижньої щелеп.

 Рекомендації по використанню еластиків прикусу

 

  

Навіщо потрібен ретейнер?

 

Ретейнер закріплює результат ортодонтичного лікування. Він буває з’ємний та нез’ємний. 

Незємний ретейнер фіксується на внутрішню поверхню фронтальних зубів верхньої та нижньої щелеп після зняття брекет системи.

 

 Знімний ретейнер буває у вигляді:

  • Прозорих кап.
  • Пластмасових пластинок.

 

   Тривалість носіння ретейнерів назначає ортодонт. Це період може становити від декількох місяців до декількох років.

                            Рекомендації після зняття брекет системи