Прийом у лікаря

Консультація.    Огляд.     Діагностика.

Що необхідно для консультації у ортодонта?

  1. Ваша присутність.

             Якщо пацієнт – дитина, потрібна присутність одного з батьків, бажано

             того, хто надалі стежитиме за лікуванням дитини.

  1. Наявність рентгенів:

             – ОПТГ(ортопантомограма),

            – ТРГ-бічна проекція (телерентгенограма у бічній проекції).

 

 

 На консультації лікар вислухає скарги та з’ясує причину Вашого візиту. Ортодонт зробить детальний огляд ротової порожнини, визначивши, як розташовані й змикаються зуби, як функціонує язик, м’язи, які дихання, ковтання, вимова.

Під час першого візиту ортодонт врахує всі Ваші побажання.

Окрім огляду і відповідного опитування, для встановлення правильного діагнозу також необхідно скласти план лікування і зробити детальну діагностику:

  1. Рентгенологічне обстеження (ОПТГ,ТРГ-бічна проекція)
  2. Фото обличчя (фас, профіль, усмішка), фото рота (зовні, всередині).
  3. Біометрія (зняття відбитків в/щ та н/щ)

ОПТГ (ортопантомограма) дає змогу ортодонтові бачити загальний стан зубо-щелепної системи: положення всіх прорізаних та непрорізаних зубів, їхню кількість. Рентген також дозволяє визначити наявність запальних процесів на верхівці коренів зуба, можливі шляхи лікування окремих зубів, стан тканин пародонта, необхідність видалення зубів.

Приклади:

  1. Фото1. На цьому панорамному знімку можна побачити відсутність зачатка постійного зуба.
  2. Фото2. Наявність надкомплектного зуба.
  3. Фото3. На даному знімку видно остаточно сформований зуб, який ще не прорізався, і якого ще не видно при обстеженні ротової порожнини.

На ТРГ-бічної проекції ортодонт бачить рівень і стан розвитку щелеп, напрямок росту щелепно-лицьових структур, кут нахилу зубів. Для детального визначення результатів проекції необхідно провести певні розрахунки. Ортодонт може легко це зробити за допомогою спеціальної комп’ю терної програми.

Зняття відбитків верхньої та нижньої щелеп.

Спершу знімають відбитки, а потім за допомогою супергіпса – відливаються їхні моделі. Ортодонт чітко вимірює усі параметри, які дозволяють точно вирахувати розмір зубів в/щ та н/щ, наявність чи відсутність місця в зубній дузі, симетричність.

Обов’язковою частиною ортодонтичного лікування є лицьова естетика.

У цьому контексті показниками слугують фото – зовнішньоротові та внутрішньоротові. Ці зображення відтворюють симетричність обличчя, гармонійність профілю, вигляд зубів під час усмішки.

Внутрішньоротові фото потрібно робити як на початку лікування, так і впродовж нього. Це дозволяє відстежувати динаміку лікування.

Перераховані методи діагностики – надзвичайно важливі для підготування плану лікування, вони є обов’язковим діагностичним мінімумом в ортодонтії.

До додаткових методів належать:

діагностика в артикуляторі, комп’ютерна томографія (КТ).

артикулятор

Артикулятор

 

 Артикулятор – апарат, що відтворює рухи нижньої щелепи і дозволяє лікареві оцінити контакти між зубами, положення щелеп та їхній рух у різних площинах.

 

 

 

Комп’ютерна томографія (КТ) – рентгенологічний метод обстеження, який відтворює об’ємне 3D-зображення досліджуваної ділянки.

Після отримання лікарем всіх даних обстеження ортодонт береться за встановлення діагнозу і складання плану подальшого лікування.

Ортодонт оголошує Вам результати діагностики на повторній консультації. Потім обговорюється план лікування та шляхи його реалізації: від компромісного до ідеального. Разом з пацієнтом лікар визначає об’єм необхідних втручань, пропонує тип ортодонтичного апарату або ж вид брекетів, озвучує тривалість лікування та її вартість. Тоді вже можна обирати дату для початку ортодонтичного лікування.

Можливо, перед початком лікування виникне потреба певної підготовки зубів, наприклад, лікування карієсу, тканин пародонту або професійне чищення (зняття зубних відкладень). Адже наявність зубних відкладень та погана гігієна ротової порожнини  є абсолютними протипоказаннями для встановлення брекетів. У таких випадках ортодонт направляє пацієнта до гігієніста, який виправить ситуацію та навчить правильно доглядати за ротовою порожниною.І нарешті після цього можна впевнено розпочинати лікування.

Завжди рада зустрічі з Вами! Ольга Філіппова.