Швидка допомога

 

toothache

 

Насправді, ортодонтичні надзвичайні ситуації дуже рідкість, проте  вони все ж таки  мають певне місце. Як правило, Ви повинні подзвонити в клініку та домовитись про візит, щоб вирішити цю проблему. Будете здивовані, коли дізнаєтесь, що Ви в змозі вирішувати ці проблеми самостійно, поки не прийшли на прийом до лікаря.

 

 

 

             Загальні надзвичайні  ортодонтичні ситуації. 

 

             Пам’ятайте, зламані  деталі можуть бути викликані  тільки не дотриманням рекомендацій. 

  1. Виникнення болю, дискомфорту, рухливості зубів після установки брекет – системи  чи активації апарата впродовж перших 2-3 днів. Не хвилюйтеся! Це пов’язано з переміщенням зубів. Період звикання – 7-14днів. Ви можете прийняти протизапальні, знеболюючі  препарати (наприклад: Ібупрофен, Солпадеїн ). Будь ласка,не забудьте ознайомитись з інструкцією та дозуванням перед прийомом  препарату, або проконсультуйтесь  з лікарем! 
  1. Болісні відчуття в ділянці слизової щік. Використайте  віск, щоб відділити брекет від щік, та здійсніть полоскання порожнини рота спеціальним розчином (Ротокан, Лістерин, Гівалекс ).
     

                        Віск.

    Віск.

  2.  Болісні відчуття на губах. Змастіть губи гігієнічною помадою з олією чайного дерева, обліпиховою олією, або вітамінами А та Є. 
    Змастіть губи вітаміном А

    Змастіть губи вітамінами А та Є.

  3. Болісні відчуття на язиці. Скористайтесь воском або силіконом. На прийомі у лікаря повідомте про це. 
  1. Щоб попередити втрату сепаратора, будь ласка, утримайтесь від вживання липкої та в’язкої їжі. Якщо так трапилось, ви можете натягнути сепаратор з обох  сторін зубною ниткою і вставити його в проміжок.
     

    Установка сепараторiв

    Установка сепараторiв

  2.  Запалення ясен. Погана гігієна, призводить до припухлості та кровоточивості ясен. Якщо Ви не можете самі вичистити поверхню зубів від нальоту запишіться на прийом до гігієніста на професійну чистку. А дома Ви  можете  скористатись рідиною для полоскання.
  3. Біль в СНЩС. Біль при відкриванні рота, та біль у вусі. Повідомте лікаря про це на прийомі.

 

Прислухуйтесь до порад свого лікаря, та застосовуйте професійні засоби по догляду за порожниною рота, які призначаються на весь курс ортодонтичного лікування, або тимчасово – при запалені ясен,  підвищенній чутливості зубів та тощо.
 

 

        Способи попередження надзвичайних ситуацій в ортодонтії.

 

  1. Зберігайте знімну апаратуру тільки в двох місцях. В порожнині рота та в спеціальному контейнері. Ніколи не кладіть їх в гаманець, кишеню чи в інші місця, де вони можуть пошкодитись. 

 

  1. Під час вживання їжі зніміть апарат, проте не використовуйте для зберігання паперові серветки або серветки з тканини. Ви можете випадково викинути їх з ними. 
  1. Зовнішньоротові апарати тобто лицеву дугу знімайте по правилам. Спочатку зніміть ремінь, а потім апарат з порожнини рота. Не робіть все навпаки, це  може призвести до травм. 
  1. Якщо деталі брекет системи Ви проковтнули, не  турбуйтесь! Вони вийдуть природнім шляхом.

 

          Швидка допомога для пацієнта ортодонта.

 

 Якщо у Вас сталися такі випадки і Ви не можете потрапити на прийом до свого лікаря, ось Вам декілька порад.

 

             У випадках:

 

 

  1. Травмування дугою слизової щік. Проштовхніть її так, щоб дуга краще прилягала до зуба, можете  використати  зворотну  сторону олівця (еластик),  або ватну паличку. Покрийте її воском або  марлею невеликого розміру складеною в декілька раз. Якщо сильно набридає скористайтесь манікюрними кусачками або щипцями.  Обережно, щоб не деформувати апарат та не відірвати брекет. Продизінфікуйте їх.
    Травмування дугою щiк.

    Травмування дугою щiк.

     

knipser

  1. Відклеювання брекета або замочка. Інколи він прокручується на дузі і травмує слизову. Зніміть його з дуги використавши  косметичний пінцет. Найчастіше це трапляється через необережність пацієнта  і  не дотримання  рекомендацій лікаря. У такому випадку необхідно зберегти відклеєний елемент. Не забудьте взяти з собою відклеєну частинку апарату на прийом до лікаря.
    Відклеяний брекет.

    Відклеяний брекет.

  2. Випала еластична лігатура з  крила брекета. Виникає при вживанні в’язкої, липкої їжі. Скористайтесь пінцетом та обережно натягніть лігатуру навколо брекета.
    Випала еластична лігатура з крила брекета.

    Випала еластична лігатура з крила брекета.

  1. Травмування слизової щік або губ брекетами. Щоб поліпшити звикання до апарату, поверхню зубів покрийте  спеціальним воском або силіконом.  Засіб видає ортодонт. Для  того щоб  скористатись ним, потрібно взяти не великий кусочок  розміром в маленьку горошину і прикласти на брекет. Перед вживанням їжі, віск потрібно зняти, та якщо ж Ви його проковтнули – не турбуйтесь! Він не шкідливий (біоінертний).
    Покриття брекета воском.

    Покриття брекета воском.

  2. Виникнення болю, травмування слизової щік та губ, наявності гострих кінців у процесі використання пластинки (знімних апаратів). Призупиніть використання апарату. Проте вдягніть його за декілька годин до прийому. Тоді це дозволить ортодонтові чітко встановити межі порушення та відкоригувати апарат. Трапляється, що корекцію проводять декілька разів. 
  1. Порушення дикції. Для швидшого поновлення вимови рекомендовано розмовляти або читати вголос. Якщо це знімний апарат, носити його необхідно протягом 18-20 годин на добу.