З чого складається брекет-система?

Брекет система

Брекет систем

 

 

 

 

 

Брекет (“bracket”) у перекладі з англійської мови означає «скоба». Брекет містить інформацію про те, як правильно повинен розташовуватися конкретний зуб.                                                                       

 

Кiльце та замочки

Кiльце та замочки

 

Є брекети для жувальних зубів – замочки або кільця.

Кільця мають круглу металеву форму, охоплюють зуб навколо та з’єднуються з власне брекетом. Кільця підбирають за розміром.

 

 

 

   

 

Дуги

Дуги

 

Дуга – активна частина апарату, за допомогою активації якої відбувається переміщення зубів. Її виготовляють зі спеціального нікель-титанового сплаву, що має унікальний ефект «пам’яті форми»: яким би чином її не зігнули, дуга все одно повертатиметься до початкової заданої форми. Фіксуючи її на зубний ряд пацієнта, дуга «наполегливо» прагнутиме повернутися в початковий ідеальний стан і «тягтиме» за собою зуби. Саме так відбувається переміщення зубів.

Дуги мають різний діаметр, перетин, силу натягування. Зазвичай лікування починається з найслабших дуг і закінчується досить щільними. 

Лiгатура

Лiгатура

 

Лігатура – металеве або еластичне кільце, що з’єднує дугу з брекетами. З її допомогою дуга утримується в пазі брекета. Лігатури бувають різних кольорів та форм.

 

Високу ефективність лікування брекетами можна пояснити тим, що це – незнімна (фіксована) конструкція.

Процес вирівнювання зубів за допомогою брекетів триває поступово, але постійно. Це забезпечує надійний та відносно швидкий результат, тоді як використання пластинок такого ефекту не створює.